Program Schedule
KTWU - Channel 11.1
KTWU
KTWU World - Channel 11.2
KTWU World
KTWU Enhance/FNX - Channel 11.3
KTWU Enhance/FNX
- 12:00am
- 12:30am
- 1:00am
- 1:30am
- 2:00am
- 2:30am
- 3:00am
- 3:30am
- 4:00am
- 4:30am
- 5:00am
- 5:30am
- 6:00am
- 6:30am
- 7:00am
- 7:30am
- 8:00am
- 8:30am
- 9:00am
- 9:30am
- 10:00am
- 10:30am
- 11:00am
- 11:30am
- 12:00pm
- 12:30pm
- 1:00pm
- 1:30pm
- 2:00pm
- 2:30pm
- 3:00pm
- 3:30pm
- 4:00pm
- 4:30pm
- 5:00pm
- 5:30pm
- 6:00pm
- 6:30pm
- 7:00pm
- 7:30pm
- 8:00pm
- 8:30pm
- 9:00pm
- 9:30pm
- 10:00pm
- 10:30pm
- 11:00pm
- 11:30pm
- 12:30amAcl 9th Annual Hall of Fame Honors Trisha Yearwood
- 1:30amPOVunseen
- 3:00amCall The MidwifeSeason 13, Episode 1
- 4:00amNolly On MasterpieceEpisode 1
- 5:00amYndi YogaPractice to Ignite The Fire Within (Fire)
- 5:30amYoga In PracticeTransforming Fear Into Joy
- 6:00amClassical Stretch: By EssentricsArthritis Workout
- 6:30amAlma's WayAlma The B-Girl/Happy Chacho Day
- 7:00amLyla in the LoopThe Waffle Man/Loopa-Palooza
- 7:30amWild KrattsLemur Legs
- 8:00amDaniel Tiger's NeighborhoodDaniel's Substitute Teacher
- 8:30amRosie's RulesMoms Snowy Day/Rosies Nature Adventure
- 9:00amSesame StreetBig Bird's Happy to Be Me Club
- 9:30amWork It Out Wombats!Treeborhood Carnaval/Magic Tricky
- 10:00amDonkey HodieDodie Hodie/Uniquely Panda
- 10:30amPinkalicious & PeterrificFriendship Bracelets/The Upside Down O Matic
- 11:00amElinor Wonders WhyThe House That Ants Built/Special Places
- 11:30amNature CatUnder Pressure/Rainy Day
- 12:00pmCurious GeorgeHot Dog! / George and the Beat
- 12:30pmXavier Riddle and the Secret MuseumI Am Edmund Hillary/I Am Celia Cruz
- 1:00pmWoodsmith Shop2 Porch Benches
- 1:30pmQuilting ArtsPicture This!
- 2:00pmPati's Mexican TableFlavors of Merida
- 2:30pmPainting with Wilson BickfordSaguaro Silhouette
- 3:00pmCurious GeorgeHot Dog! / George and the Beat
- 3:30pmXavier Riddle and the Secret MuseumI Am Edmund Hillary/I Am Celia Cruz
- 4:00pmOdd SquadThe Void/Into The Odd Woods
- 4:30pmArthurD.W.'s Blankie/Arthur's Substitute Teacher Trouble
- 5:00pmNature CatUnder Pressure/Rainy Day
- 5:30pmWild KrattsLemur Legs
- 6:00pmPBS NewsHour
- 7:00pmDantePart Two: Resurrection
- 9:00pmRising Against Asian Hate: One Day In March
- 10:00pmBBC News
- 10:30pmDw The Day
- 11:00pmAmanpour and Company
- 12:00amWithout Precedent: The Supreme Life of Rosalie Abella
- 1:30amStories from the StageYou're Hired!
- 2:00amPBS NewsHour
- 3:00amAmanpour and Company
- 4:00amEyes on the PrizeThe Keys to the Kingdom 1974-1980
- 5:00amBBC News
- 5:30amAsia InsightNewspaper of the Street Children: India
- 6:00amNewsroom Tokyo
- 6:27amNewsline In Depth
- 6:40amDirect Talk
- 7:00amRed State, Blue Governor
- 8:00amWithout Precedent: The Supreme Life of Rosalie Abella
- 9:30amStories from the StageYou're Hired!
- 10:00amEyes on the PrizeThe Keys to the Kingdom 1974-1980
- 11:00amAmanpour and Company
- 12:00pmConsuelo Mack WealthTrackPicking Top Stocks
- 12:30pmAsia InsightNewspaper of the Street Children: India
- 1:00pmHer Voice Carries
- 2:00pmRoadtrip Nation: A Single Mom's Story
- 3:00pmThe Vote: American ExperiencePart 2
- 4:00pmDW News
- 4:30pmBBC News America
- 5:00pmPBS NewsHour
- 6:00pmNovaHidden Volcano Abyss
- 7:00pmBonnie Boswell Presents: Saving Moms
- 8:00pmBelow The Belt: The Last Health Taboo
- 9:00pmPBS NewsHour
- 10:00pmDw The Day
- 10:30pmBBC News
- 11:00pmNovaHidden Volcano Abyss
- 12:00amPOVunseen
- 1:30amAmanpour and Company
- 2:30amDante: Inferno to ParadisePart One: The Inferno
- 4:30amAging Matters: Women Unseen
- 5:00amArthurD.W.'s Blankie/Arthur's Substitute Teacher Trouble
- 5:30amOdd SquadThe Void/Into The Odd Woods
- 6:00amMolly of DenaliSea Lion Crooks and Halibut Hooks/Nature's Medicine
- 6:30amSit and Be FitTai Chi with Tino
- 7:00amLidia's KitchenThe Power of Food
- 7:30amPati's Mexican TableRecados
- 8:00amAmerican WoodshopAntique Door Glass Display Case
- 8:30amWoodsmith ShopPoker Table
- 9:00amTeepee Time
- 9:30amWaabiny TimeKoort Kwobikin - Celebrate
- 10:00amTiga TalkRemembering The Past
- 10:30amWolf JoeOperation Clean Up / Smudge on the Run
- 11:00amLouis SaysWind and Water / Scary Garden
- 11:30amWapos BayToo Deadly
- 12:00pmAmy's Mythic MorningsAmy's Lessons In Learning
- 12:30pmCoyote's Crazy Smart Science ShowAnimals
- 1:00pmCooking Hawaiian StyleRoasted Beef Bone Marrow Gremolata Breadcrumb
- 1:30pmTravel & DelightsAssiette Creole
- 2:00pmIct Newscast
- 2:30pmNative Report
- 3:00pmHit The IceCut Down Day
- 3:30pmUnderexposedDig
- 4:00pmFit First
- 4:30pmMaking RegaliaBustles with Dwight Whitebuffalo
- 5:00pmThe Native Drum with Shawn Littlebear
- 5:30pmKvcartsSteven Rushingwind / Nelson Rios
- 6:00pmMoosemeat & MarmaladePike
- 6:30pmThe Medicine LineThe Haunt
- 7:00pmUrban Rez
- 8:00pmDemocracy Now!
- 8:59pmGreat Performances at the MetDead Man Walking